Ar Dievu viss ir iespējams

T. Mikušinas grāmata “PAR JOGU UN MEDITĀCIJU”

24.12.2015

Izdevniecība Sol Vita laidusi klajā Tatjanas Mikušinas grāmatu “PAR JOGU UN MEDITĀCIJU”.
Šī grāmata ir kā zīmju grāmata un tā sniedz atbildi uz jautājumu, kas ir īsta Joga un īsta meditācija.
Lai rastu šo atbildi, analizēti šādi avoti:
– Mahariši Patandžali “Joga-sūtra”,
– Annija Bezante “Ievads Jogā”,
– Свами Сатьяшварананда Гири (Swami Satyeswarananda Giri) “ЛАХИРИ МАХАСАЙЯ – Путеводная звезда Крийя-йоги”,
– Jogi Bhadžans “Ūdensvīra laikmeta Skolotājs”.
Grāmatas autore sniedz skaidrojumu, kāpēc ir tik maz cilvēku, kas spēj apgūt īstas meditācijas praksi, un ko darīt tiem, kas nevar nodarboties ar meditācijas praksi.
Ir daudz dažādu jogas skolotāju, skolu, studiju, kur pasniedz dažādus jogas novirzienus. Arī par meditāciju ir daudz rakstīts. Tomēr šī T. Mikušinas grāmata ir īpaša, jo tā sniedz mums priekšstatus, kas ir pavisam atšķirīgi no tradicionālajiem pieņēmumiem par to, kas ir joga un kas – meditācija.
Autore dalās savā personīgajā meditācijas pieredzē. Viņa sniedz detalizētu ieskatu vienā no senākajiem jogas prakses avotiem – Mahariši Patandžali “Joga sūtra” un analizē katru no astoņām Patandžali pakāpēm. Un nonāk pie secinājuma: “Joga ir samadhi”. Bet samadhi ir astoņu pakāpju ceļa pēdējais posms, ko var sasniegt tikai, apgūstot un pārvaldot visas iepriekšējās pakāpes. No tā dabiski izriet autores secinājums: “Ja jūs sākat nodarboties ar meditāciju, tad jums jāsaprot, ka jūsu dzīve pilnīgi pārmainīsies.”
Pirmais solis šajā ceļā ir nepārtraukti domāt par Dievu, koncentrēties uz Dievu.
Jogas ceļa nobeiguma posms ir tad, kad jūs esat Dievā. Viss šajā pasaulē jums pārstāj eksistēt, paliek tikai Dievs.

Informācija:
www.sirius-riga.lv
www.solvitasgramatas.lv