Ar Dievu viss ir iespējams

Pirmā „Dievišķās Gudrības skola” Latvijā

29.03.2017

“… jūsu pasaulē notiek tieši tas, ko jūs pieļaujat savā apziņā.”
Iemīļotais El Morija
2005. gada 21. decembrī

2017. gada 5.martā durvis vēra pirmā „Dievišķās Gudrības skola” pieaugušajiem Latvijā, Jaunpiebalgā. Jaunpiebalga jau izsenis tiek uzskatīta par apgaismības vietu Latvijā, no kuras nākuši daudzi Latvijas kultūrā ievērojami cilvēki.
Jaunpiebalga atrodas gleznainā vietā 150 km attālumā no Rīgas. Idejas autore par Dievišķās Gudrības skolu, ko apmeklēt varētu novada ļaudis, ir jaunpienaldzēniete Valda Rubene.
Valda un viņas dzīvesbiedrs katru sestdienu brauc uz Rīgu, lai  Sirius Centrā klausītos vebinārus par Gudrības Valdoņu Mācību. Valda regulāri iegādājas Gudrības Valdoņu Mācības grāmatas un izplata tās savu paziņu, draugu un kaimiņu lokā. Savā apkaimē Valda ir aktīva kultūras pasākumu apmeklētāja un organizatore.
Valda pati arī īstenoja dzīvē  ideju par skolu. Jaunpiebalgas Domes ēkā, kur agrāk bijusi „Dzīves skola”, 2017. gada 5. martā uz pirmo nodarbību varēja pulcēties novada ļaudis, kurus ieinteresējusi iespēja apgūt Dievišķās zināšanas tepat – pašu novadā. Uz skolas atvēršanu bija uzaicināti Gudrības Vārda biedrības pārstāvji – Veronika Lāce, Inguna Sāre un Anita Steponaviča.
Lekcija Jaunpiebalgā bija pārbaudījums mums visiem – tiem, kas gatavoja šo nodarbību, un tiiem, kas gatavojas to apmeklēt un uzņemt sevī jaunu, apzinātu izpratni par to, kas notiek reālajā dzīvē.
Bibliotēkas vadītāja Baiba Logina saprot, cik svarīgs darbs viņai uzticēts: vadīt novadnieku izglītības darbu, bet izglītošanas vajadzības mēdz būt dažādas. Vieni savas zināšanas iegūst baznīcā, citi – Dievišķās Gudrības skolā; ir iespēja izvēlēties. Visu nosaka tas, ko cilvēks domā un ar ko pilna viņa sirds. Grāmatā “Dzintara kalnā” mūsu valsts eksprezidente Vaira Vīķe Freiberga raksta:

Ingūna Sāre bija sagatavojusi un nolasīja lekciju par karmu.

Valda Rubene iepazīstināja klātesošos ar nodarbību programmu un dalījās savos uzskatos un iespaidos par Valdoņu Mācības nozīmi savā dzīvē.


Veronika Lāce klātesošos iepazīstināja ar Mācības principiem, pastāstīja par Lielās Baltās Brālības Sūtni, ar kuras starpniecību saņemti Vēstījumi, kā arī par cilvēka smalkajiem ķermeņiem un to, kā tas izpaužas dzīvē.
Inguna Sāre izklāstīja materiālu par tikumības jautājumiem un dalījās savos iespaidos par Mācību un Vēstījumu lasīšanu.
Anitas Steponavičas darba lauks bija grāmatu galds, kur bija izstādītas Gudrības Valdoņu Mācības grāmatas latviešu valodā.

 


„Dievišķās Gudrības skola” turpmāk aicinās klausītājus divas reizes mēnesī svētdienās, un programmā būs vebināru programmas, kas gatavotas, par oamatu ņemot Gudrības Valdoņu Mācību.
Vienā elpas vilcienā aizritēja  četras šīs pirmās tikšanās stundas. Beigās bija daudz jautājumu un novēlējumi veiksmīgai darbībai. Tikšanās nobeidzās sirsnīgā atmosfērā ar kopīgu tējas un garšīgu cienastu galdu.

Veronika Lāce