Ar Dievu viss ir iespējams

Pirmo reizi Latvijā Haridživans Singh Khalsa

13.08.2013

Kundalinī jogas meistars Haridživans Singh Khalsa 2013. gada augustā viesojās Latvijā un vadīja semināru meistarklasi, kas norisinājās Žocenē, atpūtas kompleksā “Dzintarkrasts” no 9. līdz 11. augustam.

Semināra dalībnieki bija ieradušies gan no visas Latvijas, gan Lietuvas, Igaunijas,  Anglijas, Turcijas un dažādām Krievijas pilsētām, pat no tālās Vladivostokas.

“Dzintarkrasts” atrodas klusā, skaistā vietā jūras krastā. Vairāk kā 100 dalībnieku tika izmitināti viesu nama numuros un atsevišķās divstāvu guļbaļķu mājiņās.

Semināra pirmajā dienā notika pirmā nodarbība Haridživana vadībā – praktiskā ievirze Kundalinī jogā un gonga meditācijas kurss. Otrā un trešā diena sākās pl. 4:00 ar rīta sadhanu. Nodarbību programma sīkāk aprakstīta mūsu iepriekšējā informācijā par semināru.

Haridživana vadītās nodarbības bija aizraujošas un ļoti interresantas. Mēs guvām mums jaunu informāciju, cītīgi izpildījām praktiskos vingrinājumus un gremdējāmies fantastiskajās gonga skaņās, ļaujoties meditācijām katrs savā iekšējā pasaulē.

Kad gongu skandina tāds izcils Meistars kā Haridživans, kas šo mākslu pārmantojis no sava skolotāja Jogi Bhadžana, tad klātesošajiem klausītājiem ir iespēja iziet ārpus pašu apziņas nospraustajām robežām un iejusties kosmosa plašumos. Haridživana gonga skaņas aprakstīt nav iespējams – tajās ir visi toņi, visi tembri, kas nepārtraukti mainās un pārplūst cits citā, klausītāju iztēlē radot dzīvu priekšstatu par kosmosa varenību, visuma bezgalību un cilvēka īsto, dievišķo dabu.

Haridživanu mēs redzējām un uztvērām kā personību, kuras lielumu apjaust mums laikam ir neiespējami, jo ārēji nav redzams tas milzīgais darbs, ko viņš paveic katrā nodarbībā – atdod visu savu Dievišķo enerģiju klātesošo cilvēku un apkārtējās telpas smalkās enerģētikas attīrīšanai un pacelšanai augstākā vibrāciju līmenī.

Mēs uzņēmām Haridživanu un personas, kas viņu pavada, ar visu latviešiem raksturīgo sirsnību un mīlestību, ar aplausiem un daudzu dalībnieku pasniegtajiem ziediem, kas viņu mazliet pat pārsteidza. Arī visas telpas tika rotātas latviskā stilā – ar zaļajiem augiem, vītnēm, ziediem, vainagiem.

Semināram atvēlētaias laiks aizritēja strauji un piesātināti. Daudzie dalībnieki jutās kā viena saime, daudzi atrada jaunus domubiedrus un draugus, nodibinājās jauni kontakti starp ģeogrāfiskā izvietojumā tāliem, bet garīgi tuviem cilvēkiem, kas atvadījās ar vārdiem “uz redzēšanos nākamajā Haridživana meistarklasē”.

Mēs ceram, ka Haridživans pasniegs Latvijā arī nākamās meistarklases jeb tā sauktos moduļus – padziļinātu apmācību tiem, kas nākotnē paši varēs būt par Kundalinī jogas skolotājiem.